24 września uczniowie naszej szkoły z klas: 2 TI, 2 TEL, 2 W, 2 TE, 2 TS, 3 TS, 4TH, 3 KM, 4 TS, 4 TEL udali się wraz z opiekunami: p. Beatą Kuczyńską, p. Renatą Kożuch - Sierociuk, p. Patrycją Ignaciuk i p. Tadeuszem Niedziółką na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu, ufundowanego przez Pana Senatora Stanisława Gogacza, było zwiedzanie sejmu i senatu oraz spotkanie z senatorem. Wycieczka była nagrodą dla laureatów i uczestników konkursów pod hasłem ,,30 lat wolności 1989-2019”, które odbyły się z okazji 30 rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 roku, pod patronatem Senatora RP Stanisława Gogacza. W tym dniu towarzyszył nam asystent społeczny Pana Senatora - Pan Edward Leśniak.
    Po kontroli pirotechnicznej, podzieleni na dwie grupy, rozpoczęliśmy z przewodnikami zwiedzanie parlamentu. Korytarzem marszałkowskim przeszliśmy do sejmu, gdzie w ciekawy sposób przedstawiono nam krótką historię polskiego parlamentaryzmu oraz omówiono, w jaki sposób pracuje współczesny sejm i senat i jakie funkcje pełni. Po wejściu na galerię sali posiedzeń zobaczyliśmy, gdzie zasiadają posłowie z poszczególnych ugrupowań politycznych, które miejsca są przeznaczone dla marszałka, wicemarszałków, prezydenta, Rady Ministrów i przedstawicieli innych organów państwowych. Mieliśmy również możliwość wejścia do sali senatu, gdzie pokazano nam miejsce, w którym zasiada podczas obrad Pan Senator. Następnie zobaczyliśmy gabinet marszałka senatu. Po zwiedzeniu parlamentu Pan Senator zaprosił nas do Sali Konferencyjnej Senatu, gdzie w ciepłej i miłej atmosferze odbyła się dalsza część spotkania. Na koniec przedstawiciele uczniów podziękowali Panu Senatorowi za możliwość zwiedzenia sejmu i senatu oraz wręczyli zaproszenie na uroczystość otwarcia Warsztatów Szkolnych i Powiatowy Dzień Edukacji do naszej szkoły.
    Po wizycie w najbardziej strzeżonym miejscu w Polsce, młodzież z opiekunami wyruszyła do Muzeum Narodowego, jednego z najstarszych muzeów sztuki w Polsce.
Uczniowie składają serdeczne podziękowania Panu Senatorowi Stanisławowi Gogaczowi za zaproszenie i sfinansowanie wyjazdu do polskiego parlamentu.

Organizator – Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]