W piątek 27 września w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytania trudnych do wymówienia tekstów, zwanych potocznie łamańcami językowymi. Wzięło w nim udział 11 uczniów z różnych klas technikum: Adrian Szymczak, Łukasz Gryczka, Hubert Rola, Adam Kajda – 1TI, Kamil Ochnik, Łukasz Białach – 1TEL, Laura Kachniarz, Mateusz Karwowski – 1TSp, Jakub Gajda - 1TM, Norbert Olender, Piotr Szymanek – 1TS.
Wszyscy uczestnicy tego przyjemnego treningu dykcji i artykulacji bezbłędnie poradzili sobie z postawionym zadaniem.
Zwycięzcą konkursu, wyłonionym w wyniku losowania, został Łukasz Białach.

Serdecznie gratulujemy!

Okazją do zorganizowania akcji był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29 września), ogłoszony z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

[Renata Kożuch-Sierociuk]