11 października to dla szkoły w Alejach dzień szczególny, który na trwale zapisze się w naszej pamięci i historii. W tym właśnie dniu w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej oraz oficjalne otwarcie gruntowanie zmodernizowanych, rozbudowanych i doposażonych warsztatów szkolnych.

    Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. NMP Matki Kościoław Łukowie, odprawioną przez ks. kan. dr. Krzysztofa Barygę – dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Siedleckiej, ks. kan. Krzysztofa Stepczuka – proboszcza parafii oraz ks. Karola Jakubiaka. Następnie odbył się przemarsz do ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza.
Kolejnym punktem uroczystości było oficjalne otwarcie warsztatów szkolnych poprzez symboliczne przecięcie wstęgi. Temu wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie budynku, jak również prezentacja i zwiedzanie pracowni oraz ich wyposażenia.
W dalszej części, która odbyła się w hali, Pan Dyrektor Tadeusz Federczyk przypomniał historię inwestycji oraz skierował serdeczne słowa podziękowania w stronę osób i instytucji, które przyczyniły się do przebudowyi modernizacji warsztatów. Była to okazja do wręczenia pamiątkowych upominków.
Głos zabrali również zaproszeni goście.
Następnie odbyło się ślubowanie uczniów – przedstawicieli klas pierwszych oraz wręczenie nagród przyznanych przez starostę dyrektorom, nauczycielom i pracownikom jednostek oświatowych Powiatu Łukowskiego. Nauczyciele, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego, złożyli ślubowanie i otrzymali akty mianowania.
    Ponadto starosta Dariusz Szustek i radny wojewódzki Ryszard Szczygieł przekazali medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” p. Grzegorzowi Rzymowskiemu – dyrektorowi I LO oraz założycielowi Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”.
Uroczystość uświetniono częścią artystyczną. Uczniowie Natalia Grzyb (kl. 3 TH) i Kacper Czerski (kl. 3 KM) zaprezentowali utwory wokalne: „Dni, których nie znamy” i „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Wysłuchaliśmy także interpretacji instrumentalnej „What A Wonderful World” w wykonaniu Mateusza Adamowicza (kl. 4 TI) i p. Tomasza Pirosa. Uczniowie Damian Sosnowski(kl. 4 TI), Kamil Kamiński (kl. 2 TEL) i Juliusz Zborowski (kl. 2TS) przedstawili skecz kabaretowy „Kierowca ciężarówki”.
Uroczystość prowadzili nauczyciele: p. Monika Zabłocka i p. Marek Pietrzak. Dokumentację fotograficzną wykonało Szkolne Koło Fotograficzne „Migawka”.

    Dziękujemy szanownym Gościom za obecność w tak ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu, za słowa uznania i wpisy do księgi pamiątkowej. Wyrazy wdzięczności należą się również pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.
     Jesteśmy dumni, że dzień, w którym świętowała oświata, stanowił jednocześnie zwieńczenie wieloletnich starań o unowocześnienie szkoły w postaci trzynastu pracowni warsztatowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Renata Kożuch-Sierociuk]