Nasza szkoła od wielu lat korzysta z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Również i w tym roku szkolnym wychodząc na przeciw potrzebom młodzieży realizowany był projekt na przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej pod nazwą „Podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży’’ w powiecie łukowskim w 2018r.
Koszt dotacji wyniósł 13300 złotych
Celem tego działania jest przybliżenie problematyki ekologicznej oraz czynna ochrona przyrody, jak również uświadomienie zagadnienia zagrożenia dla środowiska wynikającego z niewłaściwego gospodarowania jego zasobami. Przygotowanie młodzieży do świadomych i odpowiedzialnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Cykliczna praca w każdym roku zmienia powoli ich przekonanie o korzyściach dla siebie i przyszłych pokoleń, wynikających ze zmiany sposobu funkcjonowania, co daje pozytywny skutek w skali lokalnej, a w efekcie globalnej.
Pragnę również nadmienić, że młodzi ludzie uczestniczący czynnie w projekcie, po ukończeniu szkoły zakładają rodziny i to oni stanowią gospodarstwa domowe, które mają wpływ na oszczędzanie wody, nie zaśmiecanie lasów, ochronę wód itp.

[Anna Jasińska-Cichosz]