W tym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyliśmy w kampanii społecznej ,,BohaterON – Włącz historię” realizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, Fundację Rosa i Fundację Sensoria pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, zrealizowanej z młodzieżą w dniach 25-31 października 2020 w ramach lekcji historii.

Realizacja projektu w tym roku szkolnym przebiegała według zasad: jedna klasa/grupa – jedna pamiątka.

Projekt, bazuje na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, buduje wrażliwość społeczną i łączy pokolenia. Celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie żywych świadków historii - uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie kartek, pamiątek, listów z podziękowaniami. Uczniowie zapoznawali się ze spisem żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, zamieszczonymi biogramami oraz przeprowadzonymi z nimi wywiadami. Na tej podstawie wyłonili Powstańców, dla których powstały dyplomy.

Wspólnie przygotowane dyplomy i karty, Powstańcy otrzymają już niebawem.

Pamiętajmy o Bohaterach!

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://bohateron.pl/

Koordynator projektu - Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]