13 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Łukowie st.sierż. Piotra Safiańskiego i asp. szt. Piotra Łazugę. Pan Safiański poprowadził warsztaty dotyczące "Odpowiedzialności prawnej nieletnich" w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z konsekwencjami wynikającymi z zaniedbywania obowiązków szkolnych, korzystania z używek i łamania prawa. Wyjaśniony został termin demoralizacji oraz ścieżki postępowania z młodymi osobami, gdy prezentują oni zachowania trudne. Wszystkie informacje zostały poparte licznymi przykładami. Bardzo dziękujemy Panu Safiańskiemu za niezwykle interesujące i pouczające prelekcje.

[Bogumiła Szaszko-Borkowska]