Z otwartym sercem i ogromnym zaangażowaniem włączyliśmy się w zbiórkę żywności dla Polaków mieszkających w Ukrainie, w ramach ogłoszonej przez senatora RP Stanisława Gogacza 22 Akcji Polacy Rodakom pod hasłem "Polacy - Ukrainie".
Młodzież przyniesione przez siebie produkty pakowała do specjalnie przygotowanych na tę okoliczność pudełek. Na każde pudełko uczniowie przyklejali flagę biało-czerwoną, logo powiatu, logo szkoły i informację o akcji. Wspólnie przygotowaliśmy 40 pudełek - gotowych pełnych paczek noworocznych. Do paczek dołączyliśmy kartki z życzeniami od poszczególnych klas, a także życzenia od naszej całej społeczności szkolnej. Tak przygotowane według wytycznych organizatorów paczki, zostały przekazane do biura senatora w czwartek 1 grudnia br. Dodatkowo przekazaliśmy nadwyżkę produktów, które nie zmieściły się do pudełek.
W akcji wzięły udział następujące klasy: 1Tia, 1Tib, 1Tp, 1Tel, 1Th, 1Te, 1Tm/1Tmc, 1Km, 1EM, 1Wa, 1Wb, 2Ts, 2Th i 2Te, 2Tel, 2Tip, 2Km, 2Wa, 3Tel, 3Th i 3 Te, 3Tmc i 3Tmp, 3Wa, 3Km, 3Tsp, 4Tel, 4TI, 4Tha i 4Te, 4TH i 4TE, 4TM i 4TS, 4Tip, 4Tsp, 4Tea i 4Tmp.
Serdeczne podziękowania dla naszych uczniów i ich rodziców, dla wychowawców za wspieranie klas w zbiórce, a także dla Pana Andrzeja Grzebisza i Pana Grzegorza Paskudzkiego za przygotowanie paczki od siebie.

Koordynatorzy akcji – p. Beata Kuczyńska i p. Liliana Kołodyńska.

[Beata Kuczyńska]