14 marca 2023 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Nr 1 odbył się szkolny etap XVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Do etapu okręgowego zakwalifikowali się Szymon Kaczor z klasy 3 Tip i Mikołaj Cieślak z klasy 2 Ti. Nad przebiegiem zmagań szkolnych czuwała przewodnicząca komisji – p. Inga Bartosiewicz.

Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE. Ten projekt realizowany od 2004 r. i skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych - liceów ogólnokształcących i techników.

[Inga Bartosiewicz]